Ανακοίνωση για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.

Αγαπητοί γονείς- κηδεμόνες,

Σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά με υγεία!

Καλή πρόοδο στα παιδιά σας, στους/στις μαθητές/τριές μας!

Καλή αρχή και καλή πρόοδο στους/στις μαθητές/τριες της Α τάξης! Στα πρωτάκια μας!

Την πρώτη μέρα  της νέας σχολικής χρονιάς, Δευτέρα 14-09-2020, οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο σχολείο στις 10:30 π.μ., θα οδηγηθούν στις τάξεις τους και θα τους δοθούν οδηγίες σχετικά με τη λειτουργία του σχολείου.

Οι μαθητές/τριες της Α’ τάξης με έναν συνοδό γονέα-κηδεμόνα θα οδηγηθούν σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο, θα τους δοθούν οδηγίες για τη λειτουργία του σχολείου και στη συνέχεια θα οδηγηθούν στις τάξεις τους.

Στις 11:30π.μ. στην είσοδο του σχολείου θα πραγματοποιηθεί ο Αγιασμός, τον οποίο θα παρακολουθήσει αντιπροσωπεία μαθητών και εκπαιδευτικών. Στη συνέχεια, οι μαθητές/τριες θα παραλάβουν τα βιβλία τους και θα αποχωρήσουν στις 12:00π.μ.. Για το λόγο αυτό θα πρέπει να φέρουν μαζί τις σχολικές τους τσάντες.

Την Τρίτη 15-09-2020 το σχολείο θα λειτουργήσει από 8:00π.μ. έως 12:25 μ.μ..

Ο Δ/ντής του Σχολείου

Λεωνίδας Ι. Ευθυμίου

Σας υπενθυμίζουμε ότι σύμφωνα με τις οδηγίες του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας η χρήση μάσκας στους εσωτερικούς χώρους του σχολείου είναι υποχρεωτική για τους εκπαιδευτικούς, μαθητές και συνοδούς γονείς-κηδεμόνες.

Τον Αγιασμό μπορούν να τον παρακολουθήσουν όσοι γονείς-κηδεμόνες επιθυμούν.