ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ-ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

25ο  ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Ιωάννινα 08-09-2022

Αγαπητοί γονείς-κηδεμόνες,

Ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά με υγεία και καλή πρόοδο στα παιδιά σας, στους μαθητές και στις μαθήτριές μας.

Σας προσκαλούμε στον αγιασμό που θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 12/09/2022 και ώρα 09:15 π.μ. στο σχολείο μας.

Μετά τη λήξη του αγιασμού οι μαθητές/τριες του Δημοτικού θα παραλάβουν τα βιβλία ενώ οι μαθητές/τριες του  Νηπ/γείου με τους γονείς–κηδεμόνες θα εισέλθουν στις τάξεις τους για να λάβουν πρώτες οδηγίες για την έναρξη της σχολικής χρονιάς. Οι γονείς θα παραμείνουν στο χώρο του Σχολείου, προκειμένου να μεριμνήσουν για την ασφαλή αποχώρηση των μαθητών.

Οι γονείς των νηπίων και των μαθητών/τριών της Α΄Τάξης, προκειμένου να εισέλθουν για ενημέρωση στο χώρο του σχολείου οφείλουν να επιδείξουν Πιστοποιητικό νόσησης ή Βεβαίωση εμβολιασμού ή αρνητικό rapir-test οι ανεμβολίαστοι.

Η Προϊσταμένη του Νηπ/γείου                 Ο Διευθυντής του Σχολείου

Τσακιρίδου Μαρία                                      Λεωνίδας Ι. Ευθυμίου